Bezdrátový freetrack pro náročné.

Tak jsem se nechal ukecat díky opčasným dotazům jestly jsem nezkoušel dělat bezdrátovou verzi s napájením baterkou, ale hlavní vliv na tento pokus měl Leon, který mě požádal jestli mu tento clip neudělám.
  Nejdříve jsme spolu řešili čím to vlastně budem napájet, nakonec zvítězilo řešení použít "power banku" k mobilním telefonům.
Kvůli hmotnosti jsme sáhli po těch nejmenších a s kapacitou aku kolem 2600mAh(Li-ion), šlo by to určitě i za pomocí ruzných jiných aku od NiCd až po Li-pol, ale Li-ion jsou asi nejlehčí při solidní kapacitě.
Další důvod je fakt že power banka je vybavena elektronikou co vám zajistí stabilní proud k diodám s velkou účiností bez dalších strát energie.
 
První prototip má Leon , kde je použita komplet power banka , která je připevněna ke sluchátkům, asi nejjednoduší pro jednoduchou montáž.
 
 
Druhý  je  také horní clip, ale je zde daleko více práce, je tam  použita power banka , ze které se demontovala elektronika a aku je nahrazena aku z mobilního telefonu(nokia 800mAh), nabíjí se stejně jako power banka microUSB nabíječkou určenou pro mobilní telefony. Toto řešení je opravdu lehké na hmotnost, ale hodně pracné.  Baterka po plném nabití vydrží 6hodin napájet clip IR.
Celkem i s IR clipem vše váží 54 gramů. 
 
Třetí v pořadí  je boční IR clip s upravenou power bankou , kterou jsem zmenšil a hlavně rozdělil na elektroniku a akumulátor, clip s připeněnou elektronickou částí a ovládáním je na levé straně a akumulátor 2600mAh na straně druhé propojené kabílkem.
Zároveň jsem upravil i sluchátka MDR-RF 865R (cena 1720kč) , odebral jsem vestavěnou li-ion aku 610mAh a napojil ji přímo k aku z power banky 2600mAh, tím mě odpadá nabíjení kabelem, stačí jen po lítání (používání freetracku) vypnout power banku bočním tlačítkem na power bance,a posadit sluchátka do originál dokovací stanice a začne se nabíjet společná baterie pro sluchátka i pro freetrack.
 
Čtvrtý bezdrát je stejný jako třetí jen jsem pootočil ovládání powerbanky dozadu pro rušivý svit diod od tlačítka powerbanky, tato verze už byla zakázkou pro zákazníka ,kterému jsem vše složil a už nemusel nic dělat jen naistalovat soft a letět.
 
Doufám že vám tento příspěvek bude inspirací!!! :-)
 
A pokud by měl někdo zájem můžu mu to také udělat.
 
 
 
******************************************
Další a jednoduší možnost je že vám udělám krátký napájecí kabel od clipu např  30cm s USB a vy si k tomu koupíte powerbanku ,kterou připevníte na druhou stranu ke sluchátkám.

Nové info o verzi se sluchátky Sony , není vhodné do velkých měst kde se může stát že bude rušen sygnál.
 
 
 

Ke stažení

Knihovna pro win 7 d3dx9_33.dll
návod.txt (35 B)
d3dx9_33.dll (3,3 MB)

Soubor co vám zapne FT pro většinu her co jinak makají pouze s Track IR

návod II.txt (138 B)

TrackIRHaiku.ini (272 B)

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.